top of page

Działaj i odnoś sukcesy
korzystając z ADHD

Zauważ, doceń i wykorzystaj

potencjał mózgu ADHD

Zacznij teraz - po co czekać?

Umów się na pierwsze 60 minutowe spotkanie wstępne online poprzez formularz poniżej.

Na spotkaniu odbędzie się sesja demo. Należy przyjść na nie wiedząc czego oczekujesz od naszych spotkań.

Metoda mojej pracy

Coaching skoncentrowany na rozwiązaniach to podejście zaczerpnięte z terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Obszarem pracy nie jest problem ani jego przyczyna, a możliwe rozwiązania. Wraz z moim klientem przyglądamy się dostępnym działaniom, które przybliżą go do osiągnięcia pożądanego celu. Trudne pytania i wyzwania stojące przed klientem nie są jednak pomijane. Istotnym elementem sesji jest stworzenie planu na wypadek ewentualnego niepowodzenia. Podstawowe założenia tego podejścia na jakich bazuję to:

Podczas tego spotkania

1

Sprawdzisz czy w relacji ze mną jako coachem możesz poczuć się zrozumiany, wysłuchany, potraktowany z szacunkiem, czy możesz mi zaufać

3

Poczujesz jaki jest styl i metody mojej pracy

5

Poznam Twoje cele, zbadam motywację do pracy coachingowej, ustalimy granice pracy – co jest możliwe, a co nie

7

Przedstawię Ci założenia i zasady coachingu

2

Zyskasz informacje o tym, czym jest,

a czym nie jest coaching

4

Ja jako coach poznam Ciebie jako mojego przyszłego Klienta

6

Zweryfikujemy czy coaching jest najodpowiedniejszą formą wsparcia dla Ciebie

8

Odpowiem

na Twoje pytania

Umów się na spotkaniei zobacz jak działa coaching ze mną

CO CIĘ CZEKA PODCZAS PROCESU COACHINGOWEGO

KONCENTRACJA NA ROZWIĄZANIU
 

Kieruję uwagę klienta na pożądane rezultaty. Tworzy on wizję oczekiwanej zmiany, a następnie wprowadza ją w życie, wykorzystując swoje mocne strony.

PARTNERSKA RELACJA
Z KLIENTEM

Mój klient posiada wszystkie niezbędne zasoby, by poradzić sobie z problemem. Ja jako coach jestem  dla niego źródłem wsparcia i partnerem w rozmowie. Szanuję jego cele, wartości i podejmowane decyzje. Podążam za nim.

HOLISTYCZNE PODEJŚCIE
 

Jako coach pracuję z klientem jako całością. Wspieram go realizacji konkretnie postawionych celów, ale też biorę pod uwagę szerszy kontekst i otoczenie, w którym funkcjonuje mój klient.

KONCENTRACJA NA DZIAŁANIU
 

Proces coachingowy ma przynieść możliwe do zaobserwowania zmiany. O jakości sesji nie świadczy wgląd czy poziom zadowolenia klienta, a realne działania, które podejmuje po jej zakończeniu.

Umów się na spotkaniei zobacz jak działa coaching ze mną

O mojej misji

" - Jak radzi Pani sobie ze swoim ADHD?

- Tak, że z niego korzystam" 

Radzimy sobie z problemami. ADHD to nie problem. To po prostu inne okablowanie mózgu.

Owszem, problematyczne są pewne cechy charakterystyczne dla osób ADHD i z tym można z sukcesem pracować np. coachingowo.

Wiele osób próbuje walczyć z ADHD, oswajać, ugryźć, okiełznać itd. 

Kiedy mowa o ADHD słyszymy o dysfunkcjach, upośledzonych funkcjach wykonawczych, deficytach, trudnościach. A więc patrzymy na ADHD z perspektywy problemu do rozwiązania. 

 

Ja chciałabym wzmacniać świadomość, że my adhdowcy mamy cechy związane z ADHD które nam nie służą oraz takie, które nam służą - są one naszymi zasobami, które zostały nam dane aby z nich korzystać.

 

Cechy ADHD które nam nie służą proponuję rozpoznać, przyjąć, zaakceptować, a następnie „zhakować”. Cechy które nam służą uświadamiać i wzmacniać, dać im miejsce, na nich się skupiać. Z nich korzystać i nimi zarządzać!

 

Jeśli ktoś zapytałby mnie czy zamieniłabym się na mózg z osobą neurotypową, bez zastanowienia odpowiedziałabym - NIGDY! Ponieważ w ADHD tkwi siła. #siłaADHD

"Coaching to zmiana zachodząca w procesie,

wynikająca z odkrywania, uświadamiania i działania."

Magdalena Matuszczak
 • Czy 60 minutowe spotkanie wstępne jest płatne?
  Tak, spotkanie jest płatne. Koszt spotkania 60 minutowego online to 100 brutto. Po jego zakończeniu decydujesz czy chcesz dalej pracować ze mną płatnie.
 • Co dzieje się na 60 minutowym spotkaniu wstępnym?
  Podczas tego spotkania poznamy się. Zapytam Cię o to czego chcesz, nad czym chciałbyś pracować, co zmienić, poprawić. Ustalimy granice pracy – co jest możliwe, a co nie w ramach procesu coachingowego Zweryfikujemy czy coaching jest najodpowiedniejszą formą wsparcia dla Ciebie Zyskasz informacje o tym, czym jest, a czym nie jest coaching Przedstawię Ci założenia i zasady coachingu Odpowiem na Twoje pytania W kolejnej części spotkania przeprowadzę sesję demo, podczas której: Popracujemy nad ustaleniem celu, tak aby był SMART, ekologiczny oraz pozytywny Jeśli cel zostanie ustalony rozpoczniemy pracę nad nim Wyjdziesz z tej sesji z wnioskami do dalszej pracy ze mna lub beze mnie, być może z planem i jasnością w głowie Sprawdzisz czy w relacji ze mną jako coachem możesz poczuć się zrozumiany, wysłuchany, potraktowany z szacunkiem, czy możesz mi zaufać Poczujesz jaki jest styl i metody mojej pracy
 • Jak przygotować się do 60 minutowego spotkania wstępnego?
  Zanim umówisz się na to spotkanie, proszę, zastanów się, co byłoby najlepszym rezultatem naszej współpracy. Czego oczekiwałbyś po naszych spotkaniach. Przed jakimi stoisz wyzwaniami w życiu osobistym lub zawodowym.
 • Jak umówić się na 60 minutowe spotkanie wstępne?
  Wystarczy zarezerwować termin w formularzu powyżej i opłacić spotkanie. Po dokonaniu rezerwacji i opłaty, dostaniesz link do spotkania online na platformie Zoom.
 • Czym jest proces coachingowy?
  Proces coachingowy składa się z 8 do 12 sesji coachingowych, każda po 60 minut. Spotkania odbywają się online co 1,2 lub 3 tygodnie - w zależności od potrzeb, intensywności pracy której potrzebujesz. W trakcie procesu pracujesz nad jednym lub większą ilością celów. Jeśli się zdecydujesz na proces coachingowy u mnie, zawieramy tzw. kontrakt, czyli ustalamy zasady współpracy. Wysyłam Ci pytania przed procesem aby poznać Cię już co nieco przed pierwszą sesją. Umawiamy się na dogodne terminy sesji online. Na pierwszej sesji zaczynamy od pracy nad Twoim głównym celem, ustalaniem go. Zwykle już na pierwszej sesji ustalasz też mniejszy cel na sesję i wychodzisz zaskoczony ile odkryłeś. Masz też plan lub zarys co zrobisz do kolejnego spotkania. Mniej więcej piąta sesja to spotkanie podsumowujące. To spotkanie ma na celu sprawdzenie czy cel główny jest nadal aktualny, gdzie jesteś na drodze do celu, co za Tobą, a co jeszcze przed Tobą. Podsumowujemy czego dokonał_ś, co odkrył_ś. Ostatnia sesja to podsumowanie.Po tej sesji jeśli chcesz dostaniesz ode mnie raport z moich notatek. Koniec procesu to czas kiedy Klient dalej może iść bez coacha. Jest umocniony, zrealizował cele, dzięki czemu też poczuł się pewnie jeśli chodzi o kolejne kroki w życiu prywatnym i zawodowym. ​ ​ ​ ​
 • Co dzieje się na sesjach?
  Każda sesja ma swój cel - tzw. cel na sesję, który jest związany z osiągnięciem celu głównego. Sesja ma swoja strukturę. Ja pracuję w oparciu o model GROW oraz o ericksonowskie podejście skoncentrowane na rozwiązaniach. Po sesji możesz dostać zadanie domowe, jeśli chcesz. Z sesji wychodzisz zwykle z planem działań do kolejnego spotkania.
 • Co się dzieje pomiędzy sesjami?
  Tak naprawdę pomiędzy sesjami dzieje się najważniejsze, bo jest to zmiana dzięki temu co odkrywasz, uświadamiasz sobie i planujesz na sesji. Poza tym pozostajesz ze mną w kontakcie mailowym i telefonicznym. W razie pytań jestem dla Ciebie dostępna.

Najczęściej zadawane pytania

Umów się na spotkaniei zobacz jak działa coaching ze mną

bottom of page