top of page

Magdalena Matuszczak

Erickson Certified Professional Coach (ECPC)
Life & Business Coach & Mentor

Jestem dyplomowanym coachem, absolwentką  Podyplomowych Studiów Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji (Uniwersytet SWPS w Warszawie), studiów The Art and Science of Coaching na Erickson International College akredytowanego w Polsce przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowałam również Zarządzanie Marką na SGH w Warszawie. Obecnie studiuję psychologię pozytywną na SWPS.

Swoją karierę zawodową zaczynałam prawie 20 lat temu, przez kilka lat prowadząc własną firmę. Następnie kilkanaście lat pracowałam w branży IT jako brand manager oraz dyrektor marketingu. Tworzyłam nowe marki i aplikacje mobilne, zarządzałam projektami i zespołem.

Najwięcej o budowaniu marki i na temat biznesu dowiedziałam się z międzynarodowego startupu, w którym pracowałam kilka lat i do dziś go wspieram.

Dziś jestem coachem

Uczestniczę w stałej superwizji oraz mentoringu w związku z prowadzoną przez siebie działalnością. Rygorystycznie przestrzegam zasad poufności i dyskrecji. W swoich działaniach kieruję się wytycznymi Kodeksu Etycznego Coacha. ​

Co kocham w coachingu

Pracę z ludźmi, bycie towarzyszką w ich drodze do osiągnięcia obranego celu. Fascynuje mnie gdy odkrywają w procesie coachingowym, to czego  nie wiedzieli o sobie dotychczas - są to ich zasoby, przekonania, potrzeby i wartości, a następnie pracują w oparciu o to. Dzięki temu cel osiągany jest szybciej i staje się realny i trwały. Każdy zrealizowany cel, spełnione marzenie, czy rozwiązany problem sprawia, że mocniej stoją na ziemi i wciąż odkrywają swoje nieograniczone zasoby. Te zasoby mogą następnie świadomie wykorzystywać w codziennej pracy realizując kolejne cele sprawnie bez pomocy coacha.

Druga część mnie

Wielkie znaczenie i miejsce w moim życiu odgrywa moja wielka pasja jaką jest ceramika. Tworzę, ale też naprawiam i łączę potłuczone ceramiczne naczynia, które są ważne dla innych ludzi. Ta piękna japońska sztuka to kintsugi. Jest jak coaching - często to sklejanie kawałków w całość - jest czasochłonna, pracochłonna ale przyjemna, a na końcu efekt zawsze zadziwia. 

Możesz zajrzeć do mnie także tutaj:

www.matuceramics.com

Co łączy coaching i twórczość?

Jedno i drugie jest procesem, wymagającym zaangażowania i cierpliwości. W zamian jedno i drugie oferuje poczucie spełnienia, satysfakcji i sensu. Dokonuje się piękna zmiana oparta na samoświadomości, która z wciąż wzrasta​.

Kiedyś zadałam sobie pytanie co wybrać. Trochę mi zajęło zanim uświadomiłam sobie, że nie muszę tego robić,  że jestem jak naczynie składające się z wielu części. Pośród nich są dwie spore części połączone, które w moim przypadku nie istnieją bez siebie jako pełne naczynie. Jedno zasila drugie.

A więc w moim przypadku coaching i ceramikę łączy japońska laka i złoto :), tworząc niepowtarzalne naczynie, którym jestem ja.

Moje dzieci - moja inspiracja

Bycie mamą nastolatków to piękne wyzwanie. Obserwując swoje dzieci i podążając za nimi dostrzegłam, że czasami na swojej drodze do dorosłości potrzebują kogoś "z zewnątrz", kto potowarzyszy im w zmianie, czy odkrywaniu co jest dla nich ważne, lub też porostu w dążeniu do celu. Tak było w przypadku mojego syna sportowca. W pewnym momencie pomoc coacha (nie mnie, rodzica)  była dla niego najlepszym, co mogliśmy mu zaoferować.

Edukacja

Edukacja ma znaczenie. Dlatego wybieram najlepsze szkoły coachingu.

Moje top 5
Talentów Gallupa

STRATEG

Dzięki niemu nie przeraża mnie duża ilość informacji. Dopytuję i słucham. Uważnie badam reality Klienta - podążam za kilkoma tropami, i widzę duży obraz. Szybko ważę, co w konteście celu, z którym przychodzi Klient należy pogłębiać. Naturalna zdolność przewidywania, odgrywania różnych scenariuszy i planowania z wyprzedzeniem również bardzo pomaga mi w mojej pracy.

DOWODZENIE

Dzięki temu talentowi potrafię przejąć kontrolę nad sytuacją i podejmować decyzje. Jestem bezpośrednia i stanowcza w obliczu oporu lub wyzwań. Sprawnie działam w sytuacjach kryzysowych. W pracy coacha wykorzystuję swój talent dowodzenia, aby wyprowadzić innych z ich strefy komfortu na nowe terytorium, na którym zmiany są nieuniknione.

AKTYWATOR

Sprawia, że jestem katalizatorem. Naturalnie wiem, jak zamieniać pomysły w działania i sprawiam, że rzeczy się wydarzają. Moja energia bywa zaraźliwa i angażująca. Potrafię dać impuls, którego ludzie i grupy potrzebują, aby przejść od dyskusji do działania. Dzięki aktywatorowi sprawiam, że ludzie czują się wyjątkowo, zwłaszcza kiedy wskazuję na znaczenie lub przydatność czegoś, co powiedzieli.

KOMUNIKATYWNOŚĆ

Ten talent sprawia, że jestem dobrym rozmówcą i mówcą. Cenię dyskusje, które prowadzę z osobami zorientowanymi na przyszłość. Lubię rozmawiać z ludźmi. Rozumiem, że rozmowy są cennym źródłem nowych informacji.  Choć kocham mówić wiem, że w pracy coacha to uważne słuchanie jest najlepsze dla klienta, bo tylko ono wygeneruje najodpowiedniejsze pytania.

INTEGRATOR

Ten talent odpowiada za to, że akceptuję innych. Moja zdolność do akceptowania ludzi bez osądzania sprzyja tolerancji i otwartości.  Znalezienie czegoś, co co można polubić w każdej napotkanej osobie, jest dla mnie łatwe. Zauważam mocne strony każdego człowieka, a w zespołach widzę potencjał w różnorodności i łączeniu dopełniających się talentów i zasobów.

bottom of page